Júl 2023

Nielen výrazná osobnosť, ale aj výnimočný hudobný prejav. Adam Pavlovčin patrí medzi najhranejších domácich interpretov. A ako to tak vyzerá, nezastaví sa ani v lete. My sme ho ešte predtým stihli vyspovedať, a tak sa v nasledujúcich riadkoch dozviete, ako vznikajú jeho piesne, kde hľadá inšpiráciu, ale aj to, že nebude chýbať na žiadnom festivale. Zavíta napríklad i na obľúbenú Pohodu, kde predstaví novú skladbu v IQOS Bezdymovej zóne.

Vedeli ste, že sme zažili kečupovú revolúciu? Presné datovanie nepozná asi nikto, ale určite ste boli jej súčasťou aj vy! Ako to vieme? Je to jednoduché: Všakže máte doma kečup aj vy? :) Raz kečup, navždy kečup.

Medzinárodný módny reťazec Primark nedávno otvoril svoju prvú predajňu v bratislavskej Eurovei. Po prvýkrát tak prináša svoju známu ponuku módy a základných potrieb za výhodné ceny aj na Slovensko. Zákazníci sa okrem dostupných cien môžu tešiť na kvalitný každodenný tovar z oblasti dámskeho, pánskeho, detského a domáceho oblečenia, ako aj kozmetiky a doplnkov. Od štýlových plaviek a letných šiat až po výrazné obleky a doplnky.

Máte zvýšený cholesterol? Trpíte ochoreniami srdca a ciev či zvýšeným krvným tlakom? Pomôžu vám prírodné produkty – extrakty z ovocia a rastlín.

Michael Kors predstavuje jedno z najznámejších mien súčasnej módy, stelesnenie amerického sna. Je dôkazom, že aj napriek neúspechu sa dá opäť postaviť na nohy a vybudovať doslova dizajnérsky gigant.

Ľadový čaj pozná každý. Ale skúsili ste už jeho perlivú podobu? Doma si ho pripravíte doslova za pár sekúnd koľko len budete chcieť.

Ako chutí fairtradeová káva a čo to slovo vlastne znamená? Prečo jej kupovaním meníme svet k lepšiemu? O káve, ktorá je viac než len horúci čierny nápoj sme sa porozprávali s Monikou Kissovou.

O chudnutí sa už toho popísalo toľko, že tú svoju cestu si naozaj nenájde len ten, kto nechce. Lydka Lipková však chcela a dnes sa o svoje skúsenosti rada podelí s inými. „Nie je to tak dávno, čo som mala o dvadsať kíl viac. Ťažko sa mi hýbalo, bola som bez energie a môj syn potreboval aktívnu mamu, ktorá sa s ním bude hrať a naháňať, nielen vypekať koláčiky na pieskovisku,“ spomína mamina dnes 8-ročného Matúška. Lydka sa teda namotivovala, pustila sa do cvičenia a zmenila jedálniček. „Najchutnejším spôsobom, ako do seba dostať maximum vitamínov, minerálov, vlákniny a všetkých ďalších dôležitých látok z ovocia a zeleniny je jednoznačne smoothie. V horúcich letných dňoch je to ideálny spôsob, ako sa zasýtiť a pritom nemať ten pocit plného brucha, ktorý vás nabáda zdriemnuť si po obede. Ovocné smoothie zároveň zaženie chuť na sladké a ak vás neodolateľná chuť na maškrtenie donúti zhrešiť, spravte si z neho mrazenú dreň,“ usmieva sa mladá prešovčanka.

V súčasnej dobe sa móda neustále mení a prispôsobuje sa modernému životnému štýlu. Jedným z najobľúbenejších kúskov dámskeho oblečenia, ktorý získava stále na väčšej a väčšej popularite, sú legíny. Dámske legíny sú totiž praktickou a pohodlnou alternatívou k tradičným nohaviciam. Sú vyrobené z elastického materiálu, ktorý sa dokonale prispôsobí vašej postave, a pritom vám poskytuje toľko potrebnú voľnosť pohybu. Ako však legíny nosiť štýlovo?

Úmorné horúčavy nás po západe slnka už neprestávajú prenasledovať. Najmä v mestách je čoraz ťažšie pokojne prespať celú noc, pretože ani otvorené okno nezaručuje prísun čerstvého vzduchu. Ten jednoducho nie je. Riešením je klimatizácia, no nie každý ju má a nie každý si môže dovoliť kúpiť mobilnú klimatizáciu. Rovnako vám nemusí vyhovovať pustený ventilátor. Ako teda prežiť letné horúce dni a noci vnútri čo najpríjemnejšie?

Školské nákupy sa už začali a popri zošitoch, pastelkách, peračníkoch by rodičia nemali zabúdať ani na jednu dôležitú vec. Má veľký vplyv na sústredenie a zdravie.

Festival LOVESTREAM prilákal uplynulý víkend približne 60-tisíc návštevníkov. Tisíce z nich navštívilo aj jedinečnú glo AIR zónu, ktorá návštevníkom popri množstve zábavných a relaxačných aktivít ponúkla aj vlastný hudobný program. Prišli sem aj VIP osobnosti slovenskej hudobnej scény, ako napríklad bratislavský raper Gleb či producent a huslista Filip Jančík.

Keď sa dvaja vyberú nakupovať to isté, nie vždy musia kúpiť to isté. Napríklad taký vysávač. Máte rovnaké kritériá ako Hanka Závodná a Juraj Tabaček?