Máj 2015

 

V májovom čísle Beauty&Woman sa dočítate, prečo má mladá slovenská herečka Kristína Svarinská rada slnko v duši.
Dozviete sa prečo ženy na celom svete milujú modely Dolce&Gabbana, naúspešnejšie a najkontroverznejšie spojenie v módnom biznise Domenico Dolce a Stefano Gabbana.
Tento zaujímavý článok s množstvom fotografií nájdete až na šiestich stranách v májovom vydaní Beauty&Woman. V novinkách so sveta módy nájdete 50 odtieňov tenisiek, ktoré navrhol Pharell Williams pre adidas, adidas Superstar. Ako si môžete kúpiť najnovšie šperky Chanel Coco Crush v máji.
Dočítate sa, že Cara Delevingne je nielen najžiadanejšou modelkou pre módne značky, ale je aj tvárou hodiniek TAG Heuer.
V oblasti krásy vám poradí umelecký riaditeľ kozmetickej značky Guerlain, José Luis Yuve, ktorý nedávno navštívil Bratislavu. Až na ôsmich stranách si môžete pozrieť modely slávnych i začínajúcich portugalských módnych návrhárov, ktorí predstavili svoje nové kolekcie na jeseň/zimu 2015/2016 v Portugalsku,
na Portugal Fashion.
Módne skladačky obsahujú desiatky inšpirácií na nové slnečné okuliare, denimový outfit, topánky na platforme, kvetované šaty a overaly, nájdete tu módu 70. rokov, letné inšpirácie F&F, námornícky štýl, nové plavky od H&M, môžete si pozrieť exkluzívny exteriér a interiér dočasného butiku Chanel v Saint Tropez. Pre nadšencov filmov ponúkame originálnu recenziu filmu Kráľova priazeň s nadanou a slávnou herečkou Natalie Portman a Scarlett Johansson.
V oblasti krásy nájdete najnovšie kúsky dekoratívnej kozmetiky Dior, Yves Saint Laurent, Max Factor, Sisley a nové neodolateľné letné vône Chanel a Bucheron.
Zo šperkov vás zaujmú nové prstene ALO diamonds a dámske hodinky Charmswatch, Combo od Freywille.
V pánskej prílohe Gentleman sa dočítate o siedmych veciach, bez ktorých si naši chlapi nevedia predstaviť vysnívanú dovolenku. Autotesty MINI Gooper, Subaru, Škoda Octavia, Smart ForFour, Mercedes Benz C220.
Dočítate sa tu veľa nových informácií z oblasti zdravia a ako byť na slnku bez rizika. Mesačník Beauty&Woman kúpite vo všetkých dobrých stánkoch Mediapress, nákupných centrách, na pumpách, v predajniach tabaku.

 

5. 5.

5 šťastné číslo Mademoiselle. Tento rok sa CHANEL zameral na šťastné číslo Mademoiselle a vôňu CHANEL N°5 EAU PREMIÈRE a navrhol zberateľské balenie vône. Moderná, vzdušná, kvetinová vôňa s jemnými púdrovými tónmi je ukrytá v exkluzívnej kolekcii desiatich obalov v limitovanej edícii. Tvárou kampane je Gisele Bündchen. Autorom fotografie je Patrick Demarchelier.

 

„REFLECTOR” bol hlavnoutémou 36. edície PortugalFashion. Už tradične sa prvýdeň konal v Lisabone. Módnušou otvorila dvojica dizajnérovSTORYTAILORS v SumptuousFoz Palace. Následne slávnyAlves Goncalves predviedolmodely na nadchádzajúcuzimnú sezónu. V rámci Bloompredstavili svoje kolekcie HIBUa Carla Pontes.

 

 

Leto je obdobie, ktoré nám povoľuje nosiť nielen výraznejšie farby, ale podľa najnovších trendov aj všelijaké zaujímavé potlače.

 

Domenico Dolce a Stefano Gabbana patria v módnom biznise medzi naozajstné legendy. Dvojica, ktorej návrhy symbolizujú dokonalú ženskosť, spolu tvorí už od roku 1985. Hoci s ich menom boli počas kariéry spojované mnohé módne aj obchodné aféry, ich často kontroverzné návrhy milujú ľudia po celom svete.

 

Usmiata tvár, ktorá ozdobila nejeden populárny seriál. Šarmantný zjav, ktorým sa prirodzene uchádza o priazeň milovníkov filmu. Veľký talent, ktorým presvedčila, že na dosky divadla jednoducho patrí. A povolanie herečky je jej osudovým. Kristína Svarinská je ešte stále študentkou herectva a usilovne dokončuje diplomovú prácu. Popri množstve pracovných povinností si stíha vychutnávať šoférovanie a brázdi nielen slovenské cesty. Aká je šoférka a kam smerujú jej kolesá vo voľnom čase? Kristína Svarinská exkluzívne pre Beauty&Woman o svojich plánoch a záľubách.

 

Hebká, do bronzova opálená pokožka je pre mnoho ľudí symbolom krásy a zdravia. Kým doteraz sa vyzdvihoval najmä skrášľovací efekt opaľovania, podľa najnovších štúdií slnečný kúpeľ súvisí prekvapivo viac so zdravím. Pretože slnečný vitamín D je pre človeka nenahraditeľný hormón! Len v jeho prítomnosti sa totiž naštartujú životne dôležité biochemické pochody, je doslova pohonnou jednotku nášho organizmu! Podľa najnovších vedeckých poznatkov pri jeho absencii je náš imunitný systém neaktívny, na jeho posilnenie je potrebné doplniť si najskôr vitamín D! Preto využime slnečné lúče na syntézu vitamínu D v našej pokožke! Aj tu však platí pravidlo: všetko s mierou!

 

Vynikajúce herecké obsadenie, bohatý pestrý život Henryho VIII. ako i jeho večná dilema následníka trónu vyvolávajú opodstatnené očakávanie bohatého zážitku ako umeleckého, tak i historického, myšlienkového, filozofického i psychologického. Ako významne zasahovali jeho emócie do života celej krajiny s dosahom až po tieto dni, je jeho rozhodnutie sa odtrhnúť od katolíckeho náboženstva a prejsť na protestantské.

 

Téma podnikanie je pre mnoho z nás Slovákov tabu. Máme však o tom len základné informácie, a to, že sme si sami sebe pánom, podnikáme v tom, čo nás baví a máme pohyblivú pracovnú dobu. Je to však len o tomto? Musím vás upozorniť, že podnikanie nestojí len na týchto bodoch. Určite to však je základ, ale prichádza s tým aj množstvo starostí a množstvo vedľajších vecí, ktoré nám tieto zdanlivé výhody sťažuje. Vytrvalosťou a ctižiadostivosťou tieto problémy však určite prekonáme. Práve preto si podnikanie vyžaduje sebavedomého, cieľavedomého a tvorivého človeka s chuťou niečo dokázať a zanechať po sebe.

 

Máte pozitívny vzťah k prírode a chcete priniesť nádych prírody do svojho obydlia? Zdá sa vám to nemožné? Opak je však pravdou, dá sa to a to tak, že do svojho chladného murovaného domčeka prinesiete nádych prírody a to vo forme drevených obkladov. Ako jeden z drevených obkladov by som spomenula tatranský profil. Už len z názov vám hovorí, že tento drevený obklad je spätý s prírodou.

Zas a znova, ako každý rok, nastal ten deň, keď váš partner oslavuje narodeniny a vy zase musíte vymýšľať, akým darčekom ulahodiť svojmu partnerovi. Milé ženy, už vám došli nápady? Ak áno, čo vymyslieť? Kamarátka vám nie vždy vie poradiť čo kúpiť, predsa len vy svojho muža poznáte najlepšie a samy dobre viete, čo mu spraví radosť a yčarí v očiach tú správnu iskru.

 

Prednedávnom som sa vo svojom voľnom čase po veľmi dlhej dobe vrhla do čítania jednej, teraz už musím povedať, úžasnej knihy od Táni Keleovej – Vasilkovej Rozbité šťastie. Musím sa priznať, že nie som ktovieaká čitateľka kníh od slovenským moderných spisovateliek, ale po tejto dobrej skúsenosti si prečítam knihy aj od slovenských spisovateliek, ako je trebárs aj menovaná Táňa Keleová – Vasilková, poprípade Evita, ktoré napísali, podľa odporúčaní mojich priateliek, množstvo úžasných kníh, a hlavne knihy zo života obyčajných Sloveniek, s ktorými sa mnohé čitateľky vedia stotožniť. A práve toto je jedno veľké významné plus. Obsah nie sú žiadne výmysly, žiadne romantické príbehy a lá Rosamunde Pilcher, ale obyčajné životné situácie žien a mužov nám a nášmu okoliu známe.

 

Asi každému z nás sa aspoň raz, preháňam, minimálne raz mohlo stať, že ste túžili po osobe opačného pohlavia a nevedeli ste ako ju zaujať. Čo však urobiť preto, aby si vás objekt vášho záujmu všimol? Niekedy naša prirodzená krása nestačí. Treba však preto niečo urobiť. Zmena vizáže a štýlu obliekania vám dopomôže k vytúženému cieľu. Obetujte chvíľku zo svojho voľného času, vezmite kamarátku, kamaráta a hor sa do nakupovania!

 

Tento rok sa začali majstrovstvá v hokeji v prvý májový víkend. Víkend začal sviatočne, upratovalo sa azda v každej domácnosti. Bolo krásne slnečné počasie a komu by sa chcelo sedieť pri televízore. Počasie doslova volalo po tom, aby sa rodinky a aj jednotlivci vybrali na prechádzku respektíve na turistiku do prírody. Ale u fanúšikov hokeja šla príroda bokom. Sedenia pred televízorom bolo oveľa intenzívnejšie ako inokedy. Ja som napríklad pred televízorom netrávilo toľko času ako je rok dlhý. Teraz keď boli majstrovstvá som to všetko dobehla. Avšak keď som bola v práci, tak som bola ako klbko nervov, lebo som nevedela ako naši zverenci hrajú.

Asi každý z nás si potrpí na určitý spôsob luxusu. Nemám namysli, pozlatený nábytok, pozlatené zrkadlo a okná, ale určitá úroveň ubytovania tam musí byť. Ako to vyzerá na s ubytovaním v Tatrách? Po mojej skúsenosti v hoteli Junior v Jasnej som bola maximálne spokojná. Návšteva jedného hotela však nič neznamená. Ešte som neprešla dosť hotelov, aby som to mohla kriticky zhodnotiť, avšak po prezeraní stránok hotelov v našich veľhorách som spokojná. Verím, že mnoho návštevníkov hoteloch sú maximálne spokojní s úrovňou ubytovania. Komfortné ubytovanie v Tatrách predsa len je a verím, že majitelia hotelov budú neustále pracovať na tom, aby sa zákazníci cítili čoraz viac spokojnejší a prišli navštíviť dané hotely minimálne ešte raz.

 

Už ako malé dievčatko som snívala o tom, aký bude môj veľký deň, teda moja svadba. Samozrejme chcela som svatdu na nejakom krásnom zámku, byť krásna ako princezná, ktoré som videla v rozprávkach každé vianočné sviatky. Detská predstavivosť je niekedy taká krásna, ale realita býva v skutočnosti iná. Vtedy som si neuvedomovala koľko starostí prináša príprava veľkého dňa pre ženu a pre celú jej najbližšiu rodinu. Vybavovanie hostiny, obradu, kupovanie šiat a obrúčok a mnoho ďalších vecí, ktoré netreba ani menovať, pretože sú nám ženám známe.

 

                            

Tatry. Naša pýcha. Každý z nás určite vie, čo sú to Tatry, nie je to potrebné vysvetľovať. Naše veľhory má v obľube azda každý slovenský turista. Podľa mňa kto ich aspoň raz nenavštívil nie je poriadny turista. Slovensko nám ponúka množstvo krásnych hôr, od Pienin až po Fatru, ale najkrajšie sú tie naše Tatry, o ktoré sa sčasti delíme s naším severným susedom Poľskom.

 

Keď sa tak zamyslíme, čo je najdôležitejšie v našom živote? Čo myslíte? Sú to peniaze a spoločenský život alebo zdravie nás a našej rodiny. Určite je to zdravie. Peniaze sa dajú získať keď ich stratíme, avšak horšie je to so zdravím. Keď sa raz zdravie pokazí, o to horšie je ho získať naspäť. Avšak treba robiť dôležité opatrenia, aby sme v predstihu zabránili, aby sme prišli o naše zdravie. Ale ako ?

 

                     

Dodnes ľudia nevedia, čo je to vlastne lymfa, je opradená tajomstvami. Pravdou však je, že popri krvnom obehu je to druhý najdôležitejší systém v našom tele. Lymfatický systém je tvorený lymfatickými kapilárami, lymfatickými cievami, orgánmi - týmus, slezina, mandle, kostná dreň a slepé črevo, ako aj dvoma hlavnými lymfatickými kmeňmi, ktoré sú napojené na žilový systém a vracajú lymfu naspäť do krvi. Lymfa cirkuluje biele krvinky – leukocyty, ktoré bojujú proti infekciám, zachytávajú baktérie a cudzorodé látky a prispievajú k produkcii protilátok zásadných pri podpore imunitného systému. Dobre fungujúci lymfatický systém je dôležitý nielen pre naše zdravie a imunitný systém, ale aj pre duševnú rovnováhu a krásu.

 

Na sviatok detí 31. mája sa Vígľašský zámok opäť rozozvučí detským smiechom a zábavnými atrakciami. Pre rodiny s deťmi predstavitelia zámku pripravili netradičný program – cestu rozprávkovým zámkom. Spolu s rozprávkovými postavičkami budú môcť deti súťažiť v jednotlivých disciplínach. Oceníte nielen rozprávkové prostredie skutočného zámku, ale môžete sa tešiť aj na zaujímavý program pre deti v podobe workshopov s anglicky hovoriacimi lektormi. Podujatie je určené pre deti od 3 do 15 rokov. Informoval o tom marketingový riaditeľ hotela Branislav Lupták.

 

K Luhačoviciam každoročne patrí Kultúrne leto s hudobnými a divadelnými festivalmi, ktoré významne obohacujú spoločenské vyžitie a spestrujú kúpeľným hosťom pobyt. Cez víkend 8. - 10. mája sa začala letná kúpeľná sezóna a posvätili minerálne pramene. Ku kultúrnemu letu neodmysliteľne prináležia od mája do konca septembra popoludňajšie kolonádne koncerty rozmanitých hudobných žánrov od sláčikových komorných orchestrov cez swing, dixieland, dychovú hudbu, folklór a spevácke zbory. V týždni od 1. do 6. júna bude pripravené 3. Stretnutie rezbárskych majstrov pod názvom Krása v dreve ukrytá, ktoré sa uskutoční v kúpeľnom areáli v blízkosti hotela Jestřabí. Informuje o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ kúpeľov.

 

Kúpele Rajecké Teplice sú medzi klientelou známe a obľúbené nielen svojimi liečebnými a wellness procedúrami, ale aj luxusným ubytovaním a vyhlásenou kuchyňou. Snaha majiteľov preniknúť medzi európsku kúpeľnú elitu je podporená kvalitnou gastronómiou. Vlani otvorenému luxusnému štvorhviezdičkovému kúpeľnému hotelu APHRODITE PALACE dominuje veľkolepá štýlová lobby a reštaurácia s open konceptom pre 205 osôb, zdobená talianskym a indickým mramorom, ónyxom, 24-karátovým zlatom, vzácnymi drevinami a sklenými vitrážami. Podľa európskych trendov, kúpele prichádzajú s technologickou novinkou prípravy jedál. Okrem toho do konca roka dokončia prepojenie reštaurácie s nočným barom s lounge.

 

Globálne otepľovanie spôsobuje, že nástup leta je čoraz skorší a jar kratšia. Pokiaľ nie je človek priaznivcom trópov, uvíta aj v lete v interiéri tepelnú pohodu, spravidla v rozmedzí 21-24°C. Keď sa vonkajšia teplota šplhá nad 30°C, takáto teplota sa nedá v bežných domoch a bytoch, dokonca ani v tých zateplených, udržať bez dodatočných opatrení. Pre tepelnú pohodu v slnečných dňoch sú k dispozícii dve základné opatrenia - tienenie, alebo chladenie.

 

Územie, na ktorom pôsobí Oblastná organizácia cestovného ruchu regiónu Horná Nitra-Bojnice (OOCR RHNB), je súčasťou Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) a jej členmi sú mestá a obce Bojnice, Prievidza, Lehota pod Vtáčnikom, Kľačno, Koš, Nitrianske Rudno, Opatovce nad Nitrou, Sebedražie a Šútovce. 

 

Aj vy sa môžete cítiť ako člen českého národného hokejového tímu na nedávno skončených Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Aspoň čo sa stravy týka. Postará sa o to spoločnosť SIVEK HOTELS, ktorá bola oficiálnym organizátorom ubytovania na Majstrovstvách sveta IIHF v ľadovom hokeji 2015. V pražskom Hostivaři v štvorhviezdičkovom hoteli Selský Dvůr, kde boli ubytovaní českí hokejisti, na vás čaká hokejový jedálniček. Ako hlavný chod v obednom menu, si môžete dať Rib eye steak s bylinkovým maslom, filírovaným pečeným zemiakom so slaninou, teľacie glazé (za 12,59 Eur), alebo grilovaného nórskeho lososa, pyré z mladého hrášku, opečené fazuľky s cesnakom (9,34 Eur). Ako predjedlo môžete ochutnať domáce tortellini plnené listovým špenátom, s krémovou omáčkou z kozieho syra (4,34 Eur). Selský Dvůr tak chce svojim zákazníkom vynahradiť obdobie, kedy bol uzavretý a zároveň im umožniť rovnaké kulinárske zážitky ako mali hokejisti.

 

Magio pláž na Tyršovom nábreží v Bratislave začína vo štvrtok 11. júna svoju deviatu sezónu. Organizátorom projektu, ktorými sú Telekom a Magistrát Hlavného mesta SR Bratislavy, sa na pravom brehu Dunaja opäť podarilo vytvoriť priestor s letnou plážovou atmosférou a pripraviť aj niekoľko zaujímavých noviniek.

 

Kvalita niečo stojí, ale zákazník na druhej strane aj získava. Nielen kvalitný, nadčasový výrobok, ale renomovaní výrobcovia mu poskytujú aj záruky, že prípadné nezavinené chyby opravia, či vymenia v rámci záručnej doby. Popredný slovenský výrobca energeticky úsporných drevených a drevohliníkových okien, spoločnosť Makrowin, s.r.o., Detva, poskytuje na svoje produkty štandardnú záruku 5 až 10 rokov, podľa druhu výrobku. Na drevohliníkové okná, ako aj na svoju novinku UNI-ONE, dáva spoločnosť záruku až 5 rokov.

 

Tradičnou trojdňovou bohatou ponukou programov s nedeľňajším posvätením prameňov, otvoria tohtoročnú hlavnú kúpeľnú sezónu Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice), a.s. Tento rok kúpele očakávajú úspešnú sezónu aj prekonanie minuloročnej rekordnej návštevnosti viac ako 33 000 klientov. Návštevníkov čaká nielen vynovený areál kúpeľného parku, ale aj rekonštruované ubytovacie kapacity a atraktívna kultúrna sezóna. Pri otvorení sezóny, od piatku 8. mája do nedele 10. mája 2015, sa hostia môžu tešiť na dobové kostýmy, historické automobily, velocipédy a kolonádne koncerty. Čerešničkou na torte bude priamy prenos obľúbeného rozhlasového programu Aleša Cibulku Tobogan. Jeho hosťami budú Viktor Preiss, Kateřina Cajthamlová a Ilona Svobodová. Široké publikum poteší svojím koncertom tiež Radůza. Informoval o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ kúpeľov.

 

Wellness Hotel Chopok **** má od tohto roka v prevádzke dve wellness centrá súčasne. Novopostavené Wellness centrum & bazén PRASLIČKA, pre klientov od 16 rokov, je v budove nového Kongresového & Wellness centra. Tam je situované aj nové moderné kongresové centrum PRASLIČKA, nové profesionálne fitnes centrum a Relax bar. Okrem toho je hosťom k dispozícii v pôvodnej časti aj rodinné Wellness centrum & bazény PLESNIVEC, so vstupom do sáun pre deti od 10 rokov. Informuje o tom marketingová riaditeľka Vladimíra Klaučová.

 

Tieniacu sieť proti hmyzu TERMOSCREEN kúpite do konca mája s 20 % zľavou. Zdanlivo neriešiteľný problém - prehrievanie bytov v bytových domoch (činžiakoch), je predsa len možné vyriešiť aj bez klimatizácie. S dvomi riešeniami prichádza najväčší slovenský výrobca tieniacej techniky - spoločnosť K-system s. r. o., Žiar nad Hronom. Jednou z nich sú vonkajšie žalúzie a druhou screenové textílie. Screen má tú vlastnosť, že odráža slnečné žiarenie. Používa sa aj pri výrobe tzv. fasádnych markíz. Spoločnosť K-system ponúka sieť proti hmyzu, kde namiesto štandardnej sieťoviny je v ráme napnutá sieťovina TERMOSCREEN s vysokým účinkom ochrany pred prehrievaním interiéru. Informuje o tom Andrea Kúdelová, vedúca divízie obchodu a marketingu K-systemu.

 

Milovníci módy, drahých áut a šperkov – zbystrite pozornosť! Máme pre vás tip na nadchádzajúci víkend. Vígľašský zámok v sobotu 23. mája 2015 ožije ženskou krásou a luxusnými značkami. So šiestimi módnymi kolekciami sa predvedú umelci štyroch módnych značiek. Módna návrhárka Alena Ciková predstaví kolekciu s názvom V zajatí farieb alebo kráčajúca múza. Luxusné kolekcie pre náročné zákazníčky pripravili aj tvorcovia slovenskej módnej značky Chantall. Medzinárodná módna značka Sugarbird zameraná na streetwear a party wear, zase ukáže na modelkách kolekcie elegantných šiat. Spoločenské a svadobné šaty s doplnkami vlastnej značky, ale aj francúzskej, talianskej a portugalskej značky, pripravili v svadobnom salóne ELLEN. Programom bude sprevádzať moderátorka Veronika Hatala. Špeciálnym hosťom večera je speváčka Mária Čírová, ktorá bude vystupovať počas prestávok medzi kolekciami. Informuje o tom marketingový riaditeľ hotela The Grand Vígľaš Branislav Lupták.

 

Prelom mája a júna bude v Bardejovských kúpeľoch v znamení kultúrno-spoločenských a športových podujatí. V priebehu dvoch víkendov za sebou si prídu na svoje takmer všetci. Najprv organizátori potešia v areáli Bardejovských kúpeľov 31. mája 2015 deti pri príležitosti ich sviatku, o týždeň na to 5.júna bude nasledovať slávnostné otvorenie kúpeľnej sezóny a 6. júna bežecký festival pre celú rodinu na celý deň, všetky s množstvom sprievodných podujatí. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.

 

Nie je to tak dávno, čo sme vám priniesli test úplne nového dvojmiestneho Smartu, a už tu máme pre vás materiál o jeho štvordverovom bratovi. Svalnatému krpcovi bije pod zadným kufrom trojvalcové benzínové srdce s výkonom 52 kW. Jeho umiestnenie spolu s prevodovkou umožňuje extrémne kompaktný dizajn vozidla, s ktorým zaparkujete aj na tom najmenšom pidimiestečku. V tom vám bude pomáhať aj extrémny „rajd“, s ktorým sa na bežnej ulici otočíte na jeden šup.

 

Prémiová značka s trojcípou hviezdou v logu nasadila na bojisko segmentu vyššej strednej triedy svoju najnovšiu verziu modelu C a rozhodla sa bodovať kvalitou dielenského spracovania, kvalitou použitých materiálov a technologickými vychytávkami. Kombík vstupuje do arény pol roka po premiére sedanu.

 

Aktuálnou generáciou sa Subaru Forester viditeľne odkláňa od nastaveného dizajnu a vsádza na línie atraktívnejšie pre širší okruh zákazníkov. Zaoblené línie pracovného SUV vystriedali elegantnejšie a hranatejšie krivky. Nový Forester navyše slušne podrástol, a ponechal si aj časť svojej niekdajšej agresívnosti a sily, čím naďalej vzbudzuje dojem dominantného auta ochotného popasovať sa s akýmkoľvek povrchom.

 

Nová oktávka je bezo sporu ozdobou našich ciest. Ladné limuzíny, kombíky a scouty z domu VW majú nielen oku lahodiaci dizajn, ale disponujú aj najnovšími technológiami na spríjemnenie jazdy, zvýšenie jej bezpečnosti a minimalizáciu prevádzkových nákladov. Testovaný model G-TEC má pod kapotou motor, ktorý je schopný hybridne spaľovať nielen benzín, ale aj CNG.

 

Vízia päťdverového MINI Cooper by sa mi zdala byť ešte pred pár rokmi absurdná a nepredstaviteľná. Ako by mohol mať tradičný športový automobil MINI karosériu hatchbacku či nebodaj kombi. Dnes po viac ako troch rokoch od uvedenia je jasné, že uvedenie päťdverovej koncepcie karosérie navyše s voliteľným pohonom oboch náprav ALL4 bol dobrým ťahom automobilky. A aké by to bolo MINI, keby aj v prípade mestského Crossoveru Countryman neprinieslo najvýkonnejšiu verziu John Cooper Works s výkonom 160kW (211 koní).