December 2014

Predplaťte si mesačník Beauty&Woman, 10 vydaní za 14 Eur a k tomu dostanete ako darček výživný kompenzačný krém od Avène 50 ml, cena krému 26,70 Eur. Výživný kompenzačný krém Avène nutritive compensatrice vyživuje a obnovuje hydrolipidický film. Chráni pleť pred agresívnymi vonkajšími vplyvmi. Predplaťte si mesačník Beauty&Woman, 10 vydaní za 14 Eur, a k tomu dostanete ako darček očný krém proti vráskam Eluage Contour des yeux od farmaceutickej značky Avène v hodnote 30 Eur.

 

Interview s Gisele si možete prečítať v decembrovom vydani Beauty&Woman, ktoré je už v predaji.

 


Päť čitateliek Beauty&Woman otestovalo nový rad prípravkov Dove Oxygen&Moisture. Tieto jedinečné prípravky s obsahom kyslíka, obohatené o technológiu Oxyfusion nielen jemné vlasy hydratujú, ale dodávajú im aj požadovaný objem. Šampón vlasy šetrne očístí, kondicionér ich krásne vyhladí a maska ošetrí poškodené končeky vlasov. Výrobky Dove Oxygen&Moisture dodajú vašim vlasom vyživujúcu starostlivosť zodpovedajúcu ich potrebám. Konečne môžu mať aj ženy s jemnými vlasmi bez objemu kučery, po akých vždy túžili. Výrobky majú príjemnú vôňu a tak starostlivosť o vlasy s novým radom Dove Oxygen&Moisture bude pre vás skutočným zážitkom. Naše čitateľky boli nadšené. Prečítajte si ich reakcie na testovanie výrobkov.

 

Love Story je vyjadrením nespútanej ženy. Parížskej podmanivej krásky Chloé, ktorá uzamyká tajné vonné ingrediencie i nádherné spomienkové okamihy symbolickým kovovým zámkom na najznámejšom moste lásky Pont des Arts. A uniká pred Ním v ústrety novým dobrodružstvám. Na rozlúčku Mu zanecháva závoj vznášajúcej sa vône (esencie ich Love Story), ktorý sa mu vryje hlboko do pamäti. Uvidí ju však ešte?

 

Oslava 10. narodenín pôsobenia značky Freywille na Slovensku sa konala v exkluzívnom prostredí Reduty. Umelecké a dizajnové šperky Freywille fascinujú už dlhé desaťročia nadšených zákazníkov po celom svete. Na úspechoch značky Freywille sa už desať rokov podieľajú aj slovenskí zákazníci.

 

Ples je udalosť nesmiernej elegancie a krásy. Nebojte sa odhaliť intimitu vašej vnútornej ženskosti a odvážte sa vystúpiť z tieňa vašej neistoty.

 

Vyzdvihnite ženské sebavedomie a získajte odvahu mať svoj štýl! Dámska spodná bielizeň je záhadná a sexy. Vyberte si ten svoj pravý odtieň sivej len pre seba. Jednotlivé kúsky dámskej bielizne sú navrhnuté tak, aby boli nástrojom zvodnosti a neoddeliteľnou súčasťou vášho šatníka. Bielizeň je nežná, prispôsobí sa každému oblečeniu a nechá vyniknúť ženskú siluetu. Pyžamové súpravy pre dámy sú jednoduché, prevažne v tmavých farbách s nápismy ako „Inner Goddess“ a „Laters Baby“ čo bol obľúbený pozdrav na rozlúčku v knihe Fifty Shades of Grey. Dopĺňajú ich saténové nohavičky s mašličkami na bokoch, čierne kimoná a masky na spanie. Kolekcia je dostupná exkluzívne v predajniach Tesco. www.F-F.com

 

Blíži sa čas koncoročných večierkov a firemných party. Ak chcete tento rok doslova zažiariť, stavte na populárne flitre. Flitrované kúsky do svojich kolekcií zaradili návrhári ako Tom Ford, Donna Karan či Giambattista Valli. Flitrované kúsky nájdete tiež v ponuke dostupnejších značiek ako F&F a H&M.

 

Módne trendy už často neurčujú módne prehliadky, ale štýl priamo z ulice. Outfity módnych redaktoriek, šéfredaktoriek, stylistiek či blogeriek sú predzvesťou toho, čo módna sezóna prinesie. Streetstyle v období tých najväčších svetových týždňov módy patrí medzi osobitne smerodajné. Pozrime sa teda spoločne na to, čo tento rok predpovedali. Paríž, Londýn, Miláno a New York.

 

Svetoznáma rakúska šperkárska spoločnosť FREYWILLE rozšírila svoju ponuku o štyri výnimočné parfumy. Vývoj parfumov trval tri roky. Tieto „tekuté šperky“ „Bijoux Liquides“ od jemných kvetinových po orientálne vône sú vložené do nádherných flakónov, ktoré pôsobia ako vzácne poklady. Umelecké vonné kompozície Magique, Innocent, Rose a Mystique vás prenesú do sveta luxusu, pôvabu a pohodlia. Parfumy sú vyrobené v limitovanej edícii. V Bratislave ich kúpite v butiku FREYWILLE na Panskej ulici.

 

Volali sa Louis, Jacques a Pierre Cartierovci. Spoločne si vytvorili vlastný svet inšpirácie a rozhodli sa, že história nebude tvarovať ich, ale oni vytvoria históriu. Zápasili s konvenciami a vzopreli sa samotnému času. Od založenia Maison de Cartier v roku 1847 dobrodružstvo Cartierovcov zosobňuje ódu na všetkých súčasných, minulých i budúcich bádateľov, priekopníkov a podnikateľov.

 

V letných dňoch naša pokožka vzdorovala intenzívnemu UV žiareniu, teplému a suchému vzduchu. Sotva sa pleť spamätala z náročného leta, už je vystavená vplyvom zimy, mrazu, vetra a suchého vzduchu z prekúrených miestností. Pleť sa tak ďalej dehydratuje, ochabuje a bez našej starostlivosti predčasne starne. 

V medicíne nie je využitie vlastnej krvi novinkou. V minulom storočí sa efektívne využívali jej imunostimulačné účinky. Separácia jednotlivých zložiek s jej kvalitatívnymi prednosťami sa však naplno rozvinula až v tomto storočí. Hoci sa v estetickej medicíne úspešne využívajú vlastnosti krvnej plazmy v rámci Drakula terapie viac ako 10 rokov, absolútnou novinkou je spojenie plazmy/zlatistého séra/ s kyselinou hyalurónovou/KH.

 

Z času na čas ma prepadnú nezvyčajné chúťky. Dnes mi zavoňala umelecká jednohubka, a tak som sa vydala do galérie. Priestory, ktoré vám, milé dámy, predstavím, sú výnimočné. Namiesto jedného sústa, som si vychutnala výdatnú umeleckú porciu. OLGA ART GALLERY v Bratislave je vyhľadávanou umeleckou inštitúciou, ktorá spája slovenských umelcov, úspešných doma i v zahraničí. V sprievode sympatickej majiteľky a tiež manažérky originálnych kabeliek Katie´s Bag PhDr. OĽGY KÖHLEROVEJ prekračujem prah kráľovstva milovníkov umenia.

 

Siedmy ročník Dámskej jazdy Renault 2014 sa konal 9. októbra v privátnom klube RVS Studené v Moste pri Bratislave. Približne 450 dám prišlo tento rok objavovať svet Renault a jeho partnerov. Podnikateľky, manažérky, ženy z mediálnej oblasti a zo šoubiznisu. Akcia mala charitatívny cieľ. Všetky dámy odchádzali s darčekom a navyše svojimi hlasmi vyberali medzi dvoma charitatívnymi organizáciami – Združením Sclerosis Multiplex Nádej a neziskovou organizáciou Centrum Slniečko.

 

Prečo nám padajú vlasy? Dá sa tomu vôbec zabrániť? Kedy vlasy narastú znova a kedy je to prehraný zápas? Svetlo do problematiky padania vlasov nám pomohla vniesť špičková odborníčka MUDr. Lucia Filová z kliniky Dermarevolta v Bratislave-Jarovciach.

 

Vediete aktívny život a ste radi v pohybe? Dávajte si pozor, pretože raz-dva sa vám môže stať, že stúpite vedľa a vyvrtnete si členok. Ak podceníte jeho liečbu, hrozí vám, že kĺb ostane menej pružný a bude vám komplikovať pohyb ešte dlho po úraze. Poskytnite svojim členkom uvoľnenie a majte poruke priehľadnú roztokovú aerodisperziu, ktorá sa po nanesení na postihnuté miesto zmení na gél – liek DIKY 4% Spray Gel.

Akciovú spoločnosť Kúpele Luhačovice navštívilo v roku 2014 viac ako 33 tisíc klientov, čo znamená medziročný nárast približne o 10%. Výrazným spôsobom k tomu prispel ALEXANDRIA **** Spa & Wellness hotel, kde kúpele zaznamenali medziročný nárast o 1100 hostí. K nárastu došlo aj u pobytov hradených zdravotnými poisťovňami (dospelí aj deti), kde bol pokles v predchádzajúcich rokoch najvýraznejší. Informoval o tom výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice Ing. JiříDědek, MBA.

 

Slovenské liečebné kúpele (SLK) Rajecké Teplice, a.s. preinvestovali v roku 2014 celkovo 10 miliónov EUR, najmä na prestavbu 4-hviezdičkového hotela APHRODITE PALACE. Zvýšenie ubytovacích kapacít a rozsahu a kvalitatívnej úrovne služieb sa prejavili aj v náraste klientely za minulý rok. Celkový počet klientov vlani dosiahol 25 354, z toho zo Slovenska bolo 13 793. Rebríček zahraničných hostí vedie ČR so 7 865 návštevníkmi, nasleduje Poľsko, Rusko, Nemecko, Litva, Rakúsko, Ukrajina, Bielorusko, Líbya, Taliansko, Saudská Arábia, Lotyšsko, Izrael a Kuvajt. Informuje o tom viceprezident SLK Rajecké Teplice Zdenko Miškolci.

 

Relaxačný týždeň v hoteli Prameň Dudince vás teraz vyjde len na 120 eur! Bohatú mimoriadnu ponuku medicínskych a wellness služieb, spolu s moderným krytým bazénom, saunami a vírivkou v novom Relax centre pripravil pre svojich klientov hotel Prameň Dudince. Tento hotel s rodinnou atmosférou, nachádzajúci sa v centre kúpeľného mesta Dudince, poskytuje všetky služby pod jednou strechou. Zvýhodnené mimosezónne ceny platia zatiaľ do konca marca. Sú viac než príťažlivé a môže si ich dovoliť naozaj každý. Informovala o tom riaditeľka Hotela Prameň Dudince Slávka Bocianová.

 

Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice), a.s., začali v decembri rekonštruovať hotel Morava. Investícia si vyžiada niekoľko desiatok miliónov českých korún a potrvá do prelomu mája a júna 2015. O projekt aj samotnú realizáciu rekonštrukcie sa podelia spoločnosti zo Zlínskeho regiónu. Po rekonštrukcii sa zvýši štandard hotela. Zrekonštruovaný hotel bude mať kapacitu 160 lôžok s vlastným sociálnym zariadením. Informoval o tom výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice Ing. Jiří Dědek, MBA.

 

Zimné zľavy pre samoplatcov z radov seniorov, ale aj pre ostatných klientov, pripravili na úvod roka Bardejovské kúpele. Akciové zníženie cien je výnimočnou ponukou, s výškou zľavy 20 % a platí pre pobyty SENIOR, ŠTANDARD, OZDRAVNÝ, WELLNESS VITALITY, WELLNESS RELAX a WELLNESS VITAL. Napríklad ceny pri pobyte SENIOR začínajú po 20 % zľave pre jednu osobu a jednu noc v dvojposteľovej izbe s ubytovaním standard vo vilkách od 41 EUR. V cene je zahrnuté ubytovanie, stravovanie formou plnej, resp. polpenzie, lekárske vyšetrenie, 3 procedúry denne + 3 krát denne pitná kúra. Novinkou je celodenné stravovanie formou bufetov. Informovala o tom ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských kúpeľov Tamara Šatanková.

 

V Hoteli Solisko na Štrbskom Plese si vychutnáte Univerziádu, aj jarné prázdniny. Na Štrbskom Plese 24. januára 2015 začne 27. Svetová zimná Univerziáda, za účasti viac ako 500 pretekárov z 34 krajín. Po 16 rokoch sa tak toto podujatie bude po tretí raz konať na Slovensku. Všetky trate sú už pripravené a majú dostatok umelého i prírodného snehu. Otvárací ceremoniál (24. januára 2015) aj záverečný (1. februára 2015) budú na Štrbskom Plese. Tu sa budú konať aj preteky v bežeckom lyžovaní, severskej kombinácii a v skokoch na lyžiach. V Osrblí pri Brezne zorganizujú biatlonové disciplíny. Na Štrbskom Plese je k dispozícii celý dva a pol kilometrový bežecký okruh. Pripravený je skokanský areál, vrátane stopy, nájazdu a doskočiska.

 

Dramatický pokles úrokových mier na hypotékach a dostatok času na rozmýšľanie, umožňujú využiť zimné obdobie na rozhodnutia o dlhodobých investíciách. Sen o novom dome sa realizuje raz za život a sen o kvalitných oknách v podstate tiež. Pretože súčasné najkvalitnejšie energeticky úsporné drevené a drevohliníkové okná, napríklad z produkcie spoločnosti Makrowin, s.r.o., Detva, vydržia celý život a ešte spoľahlivo poslúžia aj ďalším generáciám. Takéto okno je vlastne investíciou, ktorá sa dedí. Pozor však na výber, nie je okno ako okno. Drevo je oproti plastu ušľachtilý materiál, ale ani samotné drevené okno ešte nie je zárukou dobrej investície. Tou sú až drevené okná na úrovni doby - spĺňajúce tepelnoizolačné požiadavky pre pasívne a nízkoenergetické stavby, aj keď sa použijú na klasickej stavbe.

 

Akciová spoločnosť Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice, a.s.) už tretíkrát za sebou uspela v súťaži Veľká cena cestovného ruchu 2014/2015, keď získala prvé dve miesta v kategórii najlepší kúpeľný a wellness balíček. Súťaž je vyhlasovaná vydavateľstvom C.O.T. media a Veľtrhy Brno v rámci veľtrhov GO a Regiontour. Cenu za víťazný produkt s názvom ,,Rehabilitácia chrbtice“ prevzal na slávnostnom vyhlásení vo štvrtok 15. 1. 2015 v Brne výkonný riaditeľ akciovej spoločnosti Ing. Jiří Dědek, MBA. Druhú cenu získal produkt ,,Vianoce v Alexandrii“ a prevzala ju obchodná manažérka hotela Alexandria Irena Šmoková.

 

Doprajte si s partnerkou Valentínsky pobyt na zámku Vígľaš a budete sa cítiť ako v oblakoch. Novozrekonštruovaný Vígľašský zámok, z ktorého je dnes kongresový hotel The Grand Vígľaš **** s poskytovaním wellness služieb, je symbolom nového trendu v hotelierstve na Slovensku. Ponúka svojim hosťom úžasné zážitky v jedinečnom prostredí hotela a reštaurácie Anjou Court. Romantické kino alebo lahodná večera pri sviečkach so šampanským, špeciálna valentínska diskotéka a ďalšie malé či veľké prekvapenia sú priamo vo valentínskej ponuke.

 

Od premiéry POP- UP Výdajne radosti na Šafárikovom námestí v Bratislave ubehli 3 mesiace, a ZOOT si na Slovensku vybudoval zaujímavé publikum priaznivcov online nakupovania. Nastal moment, kedy svetlo sveta uzrie prvá kamenná Výdajňa radosti na Karadžičovej 12 v Bratislave. Darček svojim fanúšikom ZOOT daruje hneď na úvod - Vianočné otváracie hodiny aj počas všetkých adventných víkendov a distribúcia objednávok v sobotu aj nedeľu Vás ušetria stresu a vrátia nakupovaniu pocit radosti.

 

Novinky od Bontonfilmu sú ideálne načasované ako darček pod stromček. Dvd  Billy Elliot Muzikál, Láska je láska,  Krídla Vianoc.

Luxusný ALEXANDRIA**** Spa & Wellness hotel v Luhačoviciach pripravil aj tento rok bohatý valentínsky balíček pre zamilované dvojice, ktoré chcú stráviť v dňoch 12.-15. 2. 2015 nezabudnuteľný predĺžený víkend plný relaxu. Valentínsky balíček za 250 eur na osobu zahŕňa 3x prenocovanie, polpenziu, valentínsku večeru vo vyhlásenej Francúzskej reštaurácii so 4-chodovým menu, voľné vstupy do wellness centra a fitness centra, relaxačný bublinkový kúpeľ, parafínový obklad chrbta, masáž, orientálny rituál Rasul, valentínsky darček a ďalšie benefity. Informoval o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ Kúpeľov Luhačovice (Lázně Luhačovice) a. s.

 

Sviatok svätého Valentína nemusí byť len o nákupe sladkých čokolád v supermarketoch či o rezervácii drahej večere v reštaurácii. Čoraz viac zamilovaných uprednostňuje súkromie a čaro Valentína v pohodlí domova s vlastnoručne pripravenými špecialitami. Môžete maškrtiť celý deň pri viacerých chodoch a valentínskom koláči, dokonca bez toho, aby ste sa obmedzovali. Stačí siahnuť po zdravých prísadách na varenie a pečenie. Váš partner si pochutná, ale nebude pociťovať prekyslenie, plynatosť či iné príznaky prejedenia. Najväčšia slovenská sieť zdravých potravín Norbi Update sa postará o to, aby ste svoju polovičku nielen obdarovali originálnymi sladkosťami, ale aj navarili zdravo. Výrobky Norbi Update dokonale nahradia bežne dostupné sladkosti, ktoré obsahujú pridaný rafinovaný cukor a majú vysoký obsah sacharidov.

 

Nové Volvo S60 v snehobielom prevedení s motorom D4 a osemstupňovou automatickou prevodovkou je model, ktorý by som si hneď po XC-70 vedel predstaviť vo svojej garáži. Moderné dizjnové línie exteriéru aj interiéru doplňujú chrómové a hliníkové prvky zvýrazňujúce luxus a eleganciu novej limuzíny. Interiér môže byť pre niekoho jemne futuristický, najmä pri pohľade na plne digitálne ukazovatele meniace svoj dizajn na displeji v závislosti od navoleného režimu jazdy.

 

Lexus je luxusnou divíziou Toyoty a dáva si záležať, aby to bolo s každým ich ďalším produktom čoraz jasnejšie. Z nového crossoveru NX, ktorý sa vklinil medzi firemné limuzíny a veľké RX-ko, to priam kričí z každého detailu ladného exteriéru s dravou fazónou ako aj úchvatného interiéru s prvkami kabíny orbitálnej stanice pre Beyonce a Will.i.ama. Toho som spomenul celkom zámerne, keďže sa stal oficiálnou tvárou kampane pre uvedenie nového NX-ka na trh. Ten prorocky riekol: „Nech robím čokoľvek, vždy sa snažím, aby to bolo prekvapivé a neobyčajné...“ A tak je to aj s „brand new“ členom rodiny Lexus.

 

Malé Twingo je späť! Nový Renault Twingo sa chce hrať, je to zábavné, výnimočne pohyblivé mestské auto. Twingo hýri farbami vo vnútri aj vonku. Jeho dizajn zaujme na prvý pohľad, vo farbách bielej, žltej, červenej či svetlučko modrej sa stane skvelým módnym doplnkom nejednej fashionistky. S Twingom sa dostanete kamkoľvek, s Twingom sa dostanete všade!

 

Mesto Santa Fe sa frekventovane spomína v knihách Karla Maya o červenom gentlemanovi a jeho bielom bratovi. Najnovšia generácia obľúbeného mestského crossoveru s neskrývanými terénnymi ambíciami vtrhla medzi konkurenciu s razanciou tlupy zlosynov, medzi ktorými mimoriadne pôsobivo vynikol skvelý Klaus Kinski. My sme sa povozili s najväčším členom rodiny s veľavravným prívlastkom Grand a otestovali sme ho pre vás. Hyundai Santa Fe Grand je moderné auto veľkosti menšieho domu, ktoré si to sebavedomo namierilo rovno do spoločnosti, v ktorej dosiaľ neohrozene dominovali vozidlá ako Audi Q7, BMW X5 či Mercedesy ML a GL.

 

Hyundai i20 novej generácie je navrhnutý, vyvinutý a vyrábaný v Európe. Vyznačuje sa elegantným a sofistikovaným dizajnom od prednej až po zadnú časť karosérie, priestrannou kabínou pre posádku a vycibrenými detailmi v interiéri. Už v základnej výbave si motoristi môžu nájsť kompletne celú bezpečnostnú výbavu. Konkrétne ide o šesť airbagov a systémy ESP, ABS alebo asistent pre rozjazd do kopca.

 

Keď som si pred časom prišiel na import pre vtedy absolútnu novinku Turneo Connect ostal som na chvíľočku v pomykove. Mám vôbec vodičské oprávnenie na vedenie takejto rodinnej dodávky? Nakoniec ma pohľad do techničáku ubezpečil, že mi moje „B“ bude stačiť a všetko ostatné bude záležať na mojej vodičskej zručnosti.