Október 2014

Editoriál Čoraz viac ma fascinuje móda. Sledujem ju neustále v časopisoch a na internete. Je čas fashion weekov a práve dnes som úplne nadšená novou kolekciou ready to wear jar/leto 2015 od Jean Paul Gaultiera, ktorú odprezentoval v rámci Paris Fashion week v sobotu 27. septembra. Je to neuveriteľné, aká je fantázia umelca, ktorý dokáže vytvoriť desiatky rôznych módnych kreácií, originálnych modelov s jeho nezameniteľným rukopisom.

 

Biela farba je tá najlepšia na rozžiarenie tváre. Mademoiselle Chanel to dobre vedela a preto nosila perlový náhrdelník, aby svoju pleť rozžiarila jemným svetlom. Nové sérum LE BLANC Illuminating Brightening Concentrate dodá vašej pleti žiarivosť, sviežosť a čistotu. Má antioxidačný účinok a chráni pleť pred pigmentovými škvrnami. Obsahuje aktívne zložky z dvojročnej perly Akoya. Sérum je vhodné pre všetky ženy, ktoré túžia po zjednotenej a žiarivej pleti.

 

Luxusná kozmetika.

 

Detoxikačná pleťová starostlivosť pre náročnú a extrémne citlivú pleť je určená pre dámy, ktoré hľadajú prípravky, ktoré pleť do hĺbky vyčistia, zbavia nečistôt, poškodených buniek a toxínov. Pre dámy, ktoré túžia obnoviť mladosť, žiarivosť a sviežosť pleti. Línia Phyto De -Tox obsahuje štyri výrobky, vďaka ktorým bude vaša pleť krajšia, vitálnejšia, zdravšia, svieža a oddýchnutá.

Nová kolekcia šperkov a doplnkov Orangerie, Cloude Monet je odrazom zachytenia okamžitej krásy, záhrady plnej perspektívy, možností a farieb.

 

Kolekcia Alexander Wang x H&M pre ženy zachytáva rýchlosť veľkomesta a spája v sebe šport a praktické funkcie na každodenný život. Technické detaily a látky slúžia nielen funkčnosti, ale aj móde, pričom ide o Wangovu úplne prvú kolekciu všestranne použiteľných funkčných odevov. Dámska kolekcia obsahuje 38 exkluzívne navrhnutých modelov oblečenia, ako aj doplnky a hravé verzie každodenných predmetov. Výsledkom je kolekcia vhodná na ulicu, do posilňovne či do klubu, lebo takým spôsobom žijú dnešné ženy. Kolekcia Alexander Wang x H&M bude od 6. novembra 2014 k dispozícii v 250 predajniach na celom svete, ako aj v príslušných krajinách na internete.

 

Výber modelov z módnych stránok: Jesenný Rock and Roll, Hra vzorov, Slivková sezóna, Karo je opäť tu, Kabelkové hity. Viac modelov nájdete na str. 12, 14, 20, 22, 24 časopisu Beauty&woman, ktorý je už v predaji.

 

Spestrite si jesennú pochmúrnu atmosféru žiarivými trendy kúskami značky Takko. Hlavným motívom jesene je vrstvenie.

Bola som poctená príležitosťou poslaťdesať otázok a pripraviť miniinterviews americkým módnym návrháromAlexandrom Wangom a MargaretouVan den Bosch, šéfkou spoločnostiH&M a všetkých doterajších spoluprácH&M a slávnych módnych dizajnérov.Som fascinovaná touto spoluprácou,možno o to viac, že Ameriku a životnýštýl jej veľkomiest som si už dávno zamilovala.

 

Alexander Wang má len 30 rokov a už stihol s veľkolepou gráciou dobyť módny svet. Mladý muž, ktorému by ste napohľad hádali 17 rokov, nemá ani dokončené vysokoškolské vzdelanie. Stihol však založiť vlastnú značku, pracovať pre tie najväčšie módne domy a pripraviť vlastnú exkluzívnu kolekciu pre jeden z najpopulárnejších módnych reťazcov. O tom, prečo je Wang jedným z najúspešnejších dizajnérov aktuálnej módnej scény, sa dočítate v nasledujúcom článku.

 

Kto povedal, že športový outfit je výhradne na cvičenie? Či už top, legíny alebo šaty v minimalistickom luxusnom športovom štýle, všetko sa dá nosiť s nádychom elegancie. Buďte túto jeseň SPORTY CHIC! V módnom editoriáli nájdete modely Alexander Wang pre H&M, ktoré budú v predaji v H&M Eurovea od 6. novembra.

 

Slovenská renomovaná fotografka vníma krásu cez dušu svojho objektu. Ako sama hovorí, každá z nás je krásna a jedinečná. Je však dôležité vyzdvihnúť tie správne črty. STANISLAVA H. HRICOVÁ je nielen krásna, úspešná a celebritami obľúbená, ale aj pokorná a vnímavá. Tušili ste, milé dámy, že práve jedna z našich najvyhľadávanejších módnych a beauty fotografiek začínala ako modelka? Aké to je pózovať pred objektívom, ktorý už dnes drží pevne v rukách? Fotografie v réžii Stanky sú umeleckými pokladmi. Vidí totiž viac než my ostatní. Svoj pohľad na svet nám s radosťou sprostredkovala pani fotografka osobne! Poďte s nami objavovať tajomstvá krásnych póz a celebritných úsmevov. Sýýýýr!

 

Do Španielskej sály Pražského hradu sa 2. septembra presunuli všetci finalisti aj finalistky z luxusných priestorov známeho hotela Ambassador, pretože práve tu sa uskutočnilo finále prestížnej súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2014 pre Českú a Slovenskú republiku. Najväčšia modelingová súťaž na svete, do ktorej sa každý rok prihlási viac ako 450 000 záujemcov z takmer 60 krajín, pozná dnes už mená víťazov aj pre Českú a Slovenskú republiku. Stali sa nimi Barbora Podzimková a Josef Utěkal za Českú republiku a Barbora Beňová a Eduard Michalko za Slovenskú republiku.

 

Blíži sa čas stužkových a vianočných večierkov, na ktorých bude nejedna z nás riešiť dilemu: odfotiť sa a vyzerať divne alebo sa neodfotiť a nemať spomienku na túto jedinečnú chvíľu. Nemusí to tak však byť, stačí, ak si zapamätáte pár dobrých tipov, ako vyzerať na fotke čo najlepšie

 

Hovorí sa, že láska ide cez žalúdok a šťastie sa šíri z kuchyne. Že najdôležitejší priestor pre rodinu je obývacia izba. Že deti by mali dostať len to najlepšie vrátane svojho vlastného životného priestoru. A že kvalita bývania sa pozná podľa vyhotovenia kúpeľne a WC.

 

Gradonna****S Mountain Resort Châlets & Hotel sa nachádza v malebnej dedinke Kals am Grossglockner vo východnom Tirolsku, obklopený panenskou prírodou a alpskými končiarmi, medzi ktorými kráľuje Grossglockner. Je súčasťou národného parku Hohe Tauern.

 

Veľkolepý a nezabudnuteľný zážitok pre priaznivcov skokových jazdeckých podujatí priniesli prestížne medzinárodné jazdecké preteky MERCEDES-BENZ GRAND PRIX, ktorých už 49. ročník sa konal v dňoch 7. – 10. augusta 2014 v športovom areáli Slávia STU v Bratislave. Hlavnými súťažami boli Furusiyya FEI Nations Cup™ 3*of Slovakia, ktorý sa uskutočnil v piatok popoludní (súťaž družstiev), a Mercedes-Benz Grand Prix Bratislava – FEI World Cup jednotlivcov v bol nedeľu popoludní.

 

Pomaly sa vonku ochladzuje a často podceňujete výber vhodného oblečenia. Jesenné rána vedia chladom nepríjemne prekvapiť. Hovorí sa, že keď začnete cítiť zimu, je už neskoro.

 

Ľudia majú tendenciu venovať pozornosť najmä zdravotným problémov, ktoré vidno, bolia či akokoľvek ich pociťujeme na svojom organizme. Práve preto neraz prehliadame ochorenia, ktoré sa v nás potichu skrývajú a predstavujú oveľa väčšie nebezpečenstvo. Jedným z takých je vysoký krvný tlak, ktorý sa nazýva „tichým zabijakom“.

Situácia na stavebnom trhu v USA je veľmi odlišná v porovnaní s Európou. Severoamerický trh je špecifický vysokými nárokmi na kvalitu, štandardizáciu a energetickú efektívnosť. Čoraz viac sa tu presadzujú nízkoenergetické a pasívne domy. Zároveň je trh USA obrovský a tlačia sa naň dodávatelia z celého sveta. Uspieť v neprebernej konkurencii je svojím spôsobom umenie a podarí sa to iba najlepším. O to cennejší je úspech spoločnosti Makrowin, s.r.o., Detva, ktorá prerazila v USA so svojimi úspornými drevenými a drevohliníkovými oknami. V súčasnosti na tomto náročnom trhu detviansky výrobca realizuje značnú časť svojej produkcie, ktorá už prekročila hranicu jednej tretiny z ročného odbytu.

 

Využite slnečné dni babieho leta a doprajte celej rodine pobyt vo vysokohorskom prostredí Vysokých Tatier. Rodinný Hotel Solisko, priamo na brehu Štrbského plesa, ponúka ubytovanie a služby prispôsobené práve pobytom pre rodiny s deťmi. Babie leto je ideálne na prechádzky okolo Štrbského plesa, ale aj na túry primerané veku detí. V prípade nepriaznivého počasia je k dispozícii wellness zóna hotela. Informuje o tom manažérka Hotela Solisko Katarína Kaňová.

 

Tipy na babie leto: pobyt na horách, v kúpeľoch, zdravá strava, vylepšenie bývania. Slnečné dni babieho leta lákajú von a aj tí najväčší domasedi rozmýšľajú nad tým, ako ich nepremárniť a využiť naplno. Možností je nepreberne, ale určite medzi najhoršie z nich patria nákupy, či fajčenie po reštauráciách a baroch. Urobte niečo pre svoje zdravie a ak máte menšie deti, tak aj pre nich. Babie leto je ideálnym časom na pobyt na horách, pri poznávacej turistike, alebo v kúpeľoch. Zoberte deti do Vysokých Tatier na Štrbské Pleso do rodinného Hotela Solisko, navštívte wellness v Bardejovských kúpeľoch, či v moravských Kúpeľoch Luhačovice. Ak ste kedysi typickým, ale dnes už vymierajúcim druhom Slováka, ktorý najradšej trávil voľno na ,,malte“, aj pre vás máme tip.

 

Schudnúť vám pomôžu v kúpeľoch, hmotnosť postrážia potraviny Norbi Update. Obávate, že s prichádzajúcou zimou a vrstvami oblečenia vás obalia tukové vankúšiky? Vyhnite sa tomu a skúste redukčný pobyt v kúpeľoch, ktorý organizujú Bardejovské kúpele, a.s., či špeciálne len pre ženy Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice), a. s. Redukčný pobyt zameraný na liečbu obezity v Bardejovských kúpeľoch zahŕňa, okrem ubytovania na dva týždne, aj plnú penziu s racionálnou stravou, 8 prednášok lekára, asistenta výživy, rehabilitačného pracovníka a zdravotnej sestry, či 2-krát poradenstvo u psychológa. Pobyt Wellness pre aktívne ženy, pod vedením profesionálneho trénera, v Luhačovických kúpeľoch trvá 7 nocí, ktoré sú v cene pobytu spolu s plnou penziou.

 

Vo Vysokých Tatrách bude od 1. novembra 2014 do 15. júna 2015 tradičná zimná uzávera vysokohorských chodníkov. Využite teda posledné víkendy, či celé týždne pred uzáverou, na posledné tohtoročné túry na Kriváň, Rysy a ďalšie obľúbené miesta vo Vysokých Tatrách, ktoré budú nasledujúceho pol roka nedostupné. Chodníky ku všetkým vysokohorským chatám, s výnimkou Chaty pod Rysmi, budú však prístupné celoročne. Ideálnou základňou pre vysokohorskú turistiku je rodinný Hotel Solisko, priamo na brehu Štrbského plesa.

 

Rozvoj franchisingových maloobchodných prevádzok je dnes v európskych krajinách osvedčeným podnikateľským trendom. V oblasti zdravej výživy sa na Slovensku úspešne presadil franchisingový koncept Norbi Update. Dôkazom toho je otvorenie v poradí už dvadsiatej tretej predajne potravín bez pridaného cukru v SR a to v Kráľovskom Chlmci. Spoločnosť tak poskytuje podnikateľskú príležitosť pre priaznivcov zdravého životného štýlu, predovšetkým tých, ktorí majú skúsenosti s maloobchodom. V sieťach predajní Norbi Update zároveň zaznamenali za prvý polrok tohto roka opäť nárast predaja potravín oproti minulému roku. Na raste tržieb sa tak podpisuje aj rozvoj podnikateľských a marketingových aktivít na slovenskom trhu. Informoval o tom konateľ spoločnosti Update Slovakia s.r.o. Ivan Gallo.

 

Nový rad inovovaných drevohliníkových okien s obchodným názvom UNI-ONE uviedla na trh spoločnosť Makrowin, s.r.o., Detva. Vyznačujú sa širokou škálou farebných kombinácií, keď okná z vnútornej strany umožňujú dokonalé farebné vyladenie s nábytkom a úpravou interiéru. Zároveň ponúkajú prakticky neobmedzené farebné možnosti textúry povrchovej úpravy na exteriérovom hliníkovom “klipe”.

 

Historická udalosť, na ktorej sa zišli špičky štátu a showbiznisu! Tak vyzeral krst nového albumu HLASY 2 Richarda Müllera a skupiny Fragile. Najúspešnejší projekt na česko-slovenskej hudobnej scéne pokrstil v bratislavskom hoteli Sheraton po prvýkrát v histórii prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska! Exkluzívny album obsahuje takmer štyri hodiny hudby – live verziu z turné HLASY 1, dvojhodinové live DVD a nové štúdiové CD. Nové CD predstavia HLASY na megaturné, ktoré zahŕňa 40 koncertov po celom Slovensku aj Česku.

 

Je skoro ráno tesne pred deviatou hodinou. Prichádzam na parkovisko pred rampy pod alpský priemyk, ktorý turisti, ale najmä motoristi poznajú pod názvom Grossglockner high alpine road. Je uprostred týždňa, no parkovisko je už takto zavčasu plné nablýskaných tátošov a motoriek. Toto miesto je vyhláseným rajom všetkých motoristov, pasúcich po nádherných scenériách a dokonalom asfalte plnom rýchlych tiahlych zákrut a ostrých vracákov.

 

Je to už pár týždňov čo mi štvorkové Gran Coupé parkovalo pred garážou, no spomienky naň mám stále živé akoby to bolo iba včera. Je iba málo aut, ktoré vo mne dokážu zanechať pozitívnu emóciu, pretrvávajúcu dlhší čas a táto čtvorka sa mi tak nejako dostala pod kožu viac ako iné bavoráky.

 

Najšportovejší model od Škodovky RS nie je rozhodne na našich cestách žiadnym nováčikom. Príťažlivým dizajnom, bohatou základnou výbavou a optimálnym vyvážením pomeru ceny a pridanej hodnoty je tento športový mladoboleslavský model neustále atraktívnou alternatívou ako sa vyčleniť z davu.

 

Nemôžete si ju nevšimnúť. Extravagantná, dvojfarebná lienka s úsmevom v tvare X. V meste sa obratne šupne do každej medzery, zaparkuje tam, kde iní paberkujú a jeho úsporný litrový benzínový trojvalec má – ak treba – milo namosúrený zvuk.

 

THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o. je nielen najväčším slovenským výrobcom slnečných kolektorov, ale poskytuje aj ďalšie služby a produkty súvisiace s obnoviteľnými zdrojmi energie (OZE). Zákazníkom stačí obrátiť sa na firmu a dostanú v nej komplexné poradenstvo a služby týkajúce sa využívania slnečných kolektorov, fotovoltických (FV) panelov na výrobu elektrickej energie, tepelných čerpadiel a kombinácie rôznych systémov. Informuje o tom riaditeľ THERMO|SOLARU Ing. Milan Novák.