Móda

Portugal fashion

Keď som vystúpila z taxíka pred hlavnou stanicou metra v Lisabone, cítila som sa ako stratená. Módne prehliadky v metre som si nevedela predstaviť. Modelky a modelovia nastúpili na pohyblivý pás a my sme sedeli oproti a detailne sme sledovali neuveriteľné kreatívne modely mladých módnych návrhárov. Nakoniec z toho bol zážitok, výborná choreografia i atmosféra.

 

 

Portugal Fashion Jeseň/zima/2015/2016

“REFLECTOR” je hlavnou témou 36. edície Portugal Fashion, ktorý sa bude konať v dňoch od 25.3. do 28. 3. v Portugalsku. Projekt sa zrodil v roku 1995. 20. výročie existencie Portugal Fahsion bude zrkadlom dvadsaťročnej histórie s prísľubom pokračovať v predstavovaní nových módnych trendov, dať možnosť odprezentovať tvorbu mladých talentov z Portugalska.

 

Designer: DIOGO MIRANDA                                                              Designer:  DIELMAR

 

Kampaň “Reflector” sa začala účasťou špičkových portugalských dizajnérov na Mercedes Benz Fashion Weeku v Madride, na London Fashion Weeku a Pret-a-Porter Weeku v Paríži.

 

Keď charita komunikuje s módou

Približne pred mesiacom otvorila novú predajňu v bratislavskom nákupnom centre Eurovea módna značka Napapijri. S uvedením trendového oblečenia sa spájala aj dražba originálnych diel známej výtvarníčky Gordany Turuk. Výťažok si na svoje konto pripísala 1. gynekologicko-pôrodnícka klinika na Kramároch. Krehké sklo jasne symbolizovalo krehkosť zdravia, v tomto prípade tých úplne najmenších, a zároveň podporilo myšlienku, aby si ľudia navzájom pomáhali. Najvzácnejší kúsok, sklenenú pozlátenú misu pomenovanú Šťastie, vydražili za tisícsedemsto eur. Symbolický šek si od majiteľa predajne Tomáša Seboka prevzal prednosta gynekologickopôrodníckej kliniky Igor Rusňák.

 

 

CHANEL ROUGE COCO

Ikonický rúž ROUGE COCO od CHANEL v červenom odtieni túži mať vo svojej kabelke každá žena. Práve teraz prináša Chanel Rouge Coco v úplne novej textúre a zložení, ktoré dodá perám až trojnásobne viac hydratácie.

 

 

 

Lindex oslávil 60. narodeniny módnou šou so standing ovation

11. septembra oslávila spoločnosť Lindex 60. narodeniny a usporiadala veľkú párty s výnimočnou módnou prehliadkou a živými vystúpeniami svetoznámych umelcov. Oslava sa konala v Gothenburgu a 1 600 hostí si pozrelo módnu prehliadku, na ktorej sa predstavila jesenná kolekcia spoločnosti Lindex; dámske odevy, oblečenie pre deti, spodná bielizeň a LXM – Lindex Man. Predstavenie dizajnovej spolupráce s Jeanom Paulom Gaultierom bolo veľkým finále.

 

 

Prehliadku otvorila ikonická modelka Karen Elson, vystúpila dvojica Icona Pop a na móle sa objavil aj sám návrhár. Ďalšími umelcami, ktorí vystúpili počas prehliadky, boli Agnes, Sophie Ellis-Bextor, Jenny Wilson a Britta Person. Celá módna šou pôsobila ako dokonalé divadelné predstavenie, čoho odrazom boli kreatívne účesy, mejkap, dekorácie, doprevádzané spevom populárnych speváčok. Obecentstvo veľmi zaujali modely damskej a pánskej spodnej bielizne, detské modely a na záver neuveriteľne krásna módna kolekcia, ktorú navrhol pre Lindex modný génius, Jean Paul Gaultier.

Balmain a H&M žiadajú #HMBalmaination

Spoločnosť H&M s hrdosťou oznamuje svoju jesennú hosťovskú spoluprácu s parížskym módnym domom Balmain. Zo značky Balmain, skutočnej bašty francúzskeho luxusu, sa pod vedením kreatívneho riaditeľa Oliviera Rousteinga stal celosvetový fenomén popovej kultúry. Sám Rousteing a jeho priatelia Kendall Jenner a Jourdan Dunn, ktorí sa na odovzdávaní cien Billboard Music Awards prešli po červenom koberci, odhalili prvé modely z tejto kolekcie. H&M a Balmain prostredníctvom sociálnych médií pozvali svojich fanúšikov, aby sa pridali k hnutiu: #HMBalmaination.

 

 

„Chcem osloviť svoju generáciu. Pre mňa ako návrhára je práve toto hlavný cieľ mojej práce. H&M mi poskytuje jedinečnú možnosť priviesť všetkých do sveta značky Balmain, splniť si kúsok tohto sna a vytvoriť globálne hnutie #HMBalmaination: hnutie súdržnosti poháňané znakom #. Ja som mal počas tejto spolupráce pocit extrémne prirodzeného spojenia, pretože H&M je značka, ku ktorej má každý blízko. Priam volá po zjednotení a ja som všetkými desiatimi za,“ hovorí Olivier Rousteing.

 

CHANEL Fashion Show in Flowers Jungle

CHANEL HAUTE COUTURE SPRING SUMMER 2015 

 

Viac sa nájdete v marcovom čísle Beauty&Woman, ktoré je už v predaji.

 


CHANEL TWEED WE NEED

Nová CHANEL kolekcia Jar – Leto 2015 vnáša do tvídového sveta nové a živé alternatívy. Vánok súčasnosti a skvostnej elegancie pretavil tvíd do viac než dvadsiatich modelov v rozmanitom vyhotovení: kabáty, saká, bundy, šaty či nohavice so zahnutými okrajmi. Kabelky v novom šate chcú byť príjemným spestrením sezónnej kolekcie.

 

 

Viac sa dočítate v júnovom čísle Beauty&Woman, ktoré je už v predaji.

 

 

 

Superrolemodel Jarná kampaň Lindex

„To čo robíte vás charakterizuje, také je posolstvo jarnej kampane Lindex, v ktorej túto jar uvidíte tri známe supermodelky. Hlavnú úlohu v kampani pre známy módny reťazec získala Christy Turlington Burns, Liya Kebede a Toni Garrn. Myšlienkou kampane je predstaviť 3 ženy, ktoré sú krásne nielen zvonku, ale aj zvnútra, sú teda novodobé „superrolemodels“. Všetky tri dámy sa totiž okrem modelingu venujú charitatívnej činnosti, ktorá je zameraná na materstvo a deti. Organizácie s ktorými spolupracujú sú Every Mother CountsEvery – Liya Kebede Foundation a Plan International – Because Iam a Girl. Na podporu ich angažovanosti bude Lindex v rámci kampane predávať tričká #superrolemodel v limitovanej edícii, a zisk z tohto predaja bude celý venovaný na podporu uvedených troch organizácií. Lindex patrí medzi veľmi sociálne angažované spoločnosti, preto sa počas kampane vedenie rozhodlo podporiť organizáciu WaterAid na podporu ktorej daruje 10% z predaja počas nákupných podujatí.

 

 

 

F&F Jeseň/zima 2015 - Návrat k retru

F&F hlási návrat k RETRU. Dámska kolekcia na sezónu jeseň/zima 2015 zachytáva nostalgický návrat do sedemdesiatych rokov s moderným nádychom a nadčasovým šmrncom.

 

 

 

Viac sa dočítate v júnovom čísle Beauty&Woman, ktoré je už v predaji.

 

 

 

Syndikovať obsah