SCHWARZKOPF ELITE MODEL LOOK 2023 - exkluzívny galavečer odhalil víťazov za SR a ČR

Boli sme svedkami finále najprestížnejšej modelingovej súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2023 pre Českú a Slovenskú republiku. Konalo sa 30. augusta v Španielskej sále Pražského hradu a bolo veľkolepé.

Projekt, do ktorého sa každým rokom prihlásia statisíce záujemcov z celého sveta, už pozná mená víťazov pre Českú a Slovenskú republiku. Stali sa nimi Aneta Matúšková a Filip Kocábek za ČR a Zuzana Kistyová a Ivo Korčák za SR. Víťazi budú reprezentovať svoje krajiny na svetovom finále. Porota rozhodla aj o víťazstve Nikitu Podovaylenka z Ukrajiny. O nových talentoch svetového modelingu rozhodovala porota zložená z odborníkov z oblasti módy, kultúry a médií, partnerov projektu a zahraničných modelingových agentov.

 

V porote zasadli napríklad top modelka a tvár súťaže Schwarzkopf Elite Model Look SR 2023 Michaela Kocianová, globálna riaditeľka Elite Model Look Jennifer May Cope, riaditeľka Oriflame ČR Jessica Andersson, zástupca Elite Paris Lena Bodet či riaditeľ súťaže a spolumajiteľ agentúr Elite Prague a Elite Bratislava Saša Jány. „Som veľmi rád, že sa nám opäť podarilo zorganizovať v Španielskej sále krásny finálový večer Schwarzkopf Elite Model Look pre ČR a SR. Silný potenciál všetkých finalistov nám ako materskej agentúre určite umožní realizáciu úspešných dlhoročných kariér pre týchto mladých ľudí,“ hovorí Saša Jány.

 

Víťazi súťaže Schwarzkopf Elite Model Look 2023 pre ČR a SR majú sľubne našliapnuté k tomu zažiariť na domácej aj svetovej modelingovej scéne, čo potvrdzujú svetové úspechy výhercov z minulých ročníkov súťaže. „Teší ma, že sme dnes odborníkom z oblasti módy a hosťom predstavili nové tváre s potenciálom Lindy Vojtovej, Karolíny Čapkovej, Hany Jiříčkovej, Daniely Kociánovej, Michaely Hlaváčkovej alebo Josefa Utěkala, a že ich čoskoro budeme stretávať vo svetových metropolách módy a vídať na titulných stranách módnych časopisov,“ dodáva Saša Jány.

 

Tak ako predošlých ročníkov, aj tohto slávnostného finálového večera sa zúčastnili topmodelky agentúr Elite Prague a Elite Bratislava, napríklad víťazky svetových finále Elite Model Look Denisa Dvořáková, Eva Klímková a taktiež slovenské topmodelky Sasha Gachulincová, Michaela Hlaváčková a ďalšie.

 

Večer plný zážitkov

O hudobné vystúpenie sa postaral spevák s nezameniteľným hlasom Dan Bárta. V rámci finálového večera vystúpila aj slovenská interpretka Katarzia, ktorá celým večerom zároveň sprevádzala. Scénu v rámci tohtoročného ročníku navrhla renomovaná scénografka Lucia Škandíková. Hlavným módnym partnerom finálového večera bol OBSESSION concept store, ktorý v Českej republike zastupuje značky Zimmermann, Victoria Beckham, Jil Sander, Elie Saab, Etro, Oscar de la Renta a ďalšie. Mužskí finalisti sa predstavili aj v odevoch prestížneho českého návrhára Jana Černého. O styling celého večera sa postarala Daniela Pilná.

 

Projekt Elite Model Look sa aj tento rok spojil s úspešnou značkou vlasovej kozmetiky Schwarzkopf, ktorá sa stala hlavným partnerom a spoluorganizátorom súťaže. Vlasová kozmetika Schwarzkopf v minulosti dlhodobo spolupracovala so svetovo známymi celebritami, vrátane top modeliek ako napr. Claudia Schiffer a Heidi Klum a už po niekoľkýkrát sa stala súčasťou jedinečného projektu objavujúceho budúce hviezdy modelingového priemyslu.

 

„Je skvelé, že značka Schwarzkopf mohla byť aj tento rok generálnym partnerom prestížneho projektu Elite Model Look v Českej republike a na Slovensku. Schwarzkopf je synonymom pre nádherné vlasy a Elite Model Look synonymom krásnych mladých ľudí, čo je bezchybné spojenie pre modelingovú súťaž. Českí a slovenskí finalisti sa pravidelne umiestňujú na popredných priečkach svetového finále, čo je len ďalším dôvodom prečo vo vzájomnej spolupráci pokračovať. Tohtoročným víťazkám a víťazom gratulujem a prajem úspech na svetovom finále a v ich budúcej kariére“, hovorí k projektovému partnerstvu Roman Kýr, generálny riaditeľ spoločnosti Henkel ČR a SR.

 

Beauty partnerom, ktorý sa postaral o make-up všetkých finalistiek a finalistov, je značka Oriflame. Krásu finalistiek a VIP hostí podtrhli šperky exkluzívneho partnera večera českej klenotníckej značky ALO diamonds a rodinného klenotníctva Halada, ktoré je multibrandom svetových značiek s tradíciou viac ako 45 rokov.

 

Sústredenie pred samotným finále prebehlo od 26. augusta v hoteli Andaz Prague, kde boli zároveň finalistky a finalisti ubytovaní. Pred zahájením gala večera mali hostia možnosť vychutnať si exkluzívne šampanské G. H. Mumm.

Patrí do vydania: 
Október 2023