Prezidentka

Katarína Čechová (Anna Geislerová), historicky prvá česká prezidentka, má za sebou rok vo funkcii. Je zavalená prácou: jej rozvrh je každý deň preplnený až po okraj. Niekedy by si chcela oddýchnuť v pokoji bez pozornosti celej krajiny. Jedného dňa sa rozhodne riskovať. Nasadí si parochňu a v noci sa v dokonalom prestrojení vytratí z hradu. Jej plán funguje dokonale. Kataríne sa nočné dobrodružstvo inkognito v podhradí zapáči. Zoznámi sa so sochárom Petrom (Ondřej Vetchý), za ktorým chodí každý večer do mesta. Petr netuší, kto je v skutočnosti pôvabná žena, do ktorej sa zamiloval. Situácia sa však čoskoro vymkne spod kontroly a prezidentkiné nočné výlety vyjdú najavo. Katarína sa musí snažiť, aby si vydobyla právo na lásku, ktorá jej patrí rovnako ako komukoľvek inému na svete.

Príbeh tajnej lásky z prezidentského úradu mieri do kín. Romantickú komédiu Prezidentka slávnostne uviedli herci Aňa Geislerová, Vanda Chaloupková, Juraj Loj, režisér Rudolf Havlík, producentka Šárka Cimbalová a dizajnérka Tatiana Kovaříková. „Vaša prezidentka je úžasná,” neskrývala nadšenie hlavná predstaviteľka filmu.

 

Čo má Zuzana Čaputová spoločné s jej filmovou postavou?

„Z rôznych dôvodov ju obdivujem a sledujem, páči sa mi, kde všade je, ako sa vyjadruje. Ako je ľudská a zároveň pevná, silná žena. To z nej cítim a to sa mi veľmi páči,” povedala v úvode česká filmová herečka Aňa Geislerová. 

 

Postava Kataríny je inšpirovaná rôznymi ženami, ktoré má rada. „Ženami, ktoré majú v sebe prezidentské kvality – odvahu, úprimnosť, láskavosť a veľkú zodpovednosť. Prezidentka má mať z môjho pohľadu ešte väčšiu mieru ľudskosti, než politických schopností. Má to byť dobrý človek. Tak dúfam, že tá moja prezidentka je dobrý človek,” dodala s úsmevom.

 

A prečo vo filme Prezidentka reprezentuje hlavu štátu práve ona? „Aňa má neuveriteľnú vôľu a je veľmi priama, otvorená a schopná presadzovať svoje názory. Tieto jej vlastnosti sa mi veľmi páčia. Mnohokrát sa nezhodneme, ale Aňa si ich dokáže odargumentovať a vždy sa snaží správať tak, ako si myslím, že by sa mala hlava štátu správať,“ vysvetlil režisér Rudolf Havlík.

 

Príbeh o Kataríne Čechovej si nenechalo ujsť mnoho známych tvárí. Do Cinema City v Eurovea prišli v posledný júnový týždeň tvorcov podporiť herečky Michaela Čobejová, Kristína Farkašová, topmodelka Barbora Brušková, moderátorka Babsy Heribanová, speváčka Martina Schindlerová, návrhár Lukáš Kimlička či dcéra slovenskej prezidentky Emma Čaputová. Výnimočný večer moderoval Branislav Bruno Ciberej.

-DD-

 

Romantickú komédiu Prezidentka uvedie do kín vo štvrtok 30. júna 2022 distribučná spoločnosť Maxic Box Slovakia.

Patrí do vydania: 
Júl-August 2022