Zdravie je najdôležitejšie

Keď sa tak zamyslíme, čo je najdôležitejšie v našom živote? Čo myslíte? Sú to peniaze a spoločenský život alebo zdravie nás a našej rodiny. Určite je to zdravie. Peniaze sa dajú získať keď ich stratíme, avšak horšie je to so zdravím. Keď sa raz zdravie pokazí, o to horšie je ho získať naspäť. Avšak treba robiť dôležité opatrenia, aby sme v predstihu zabránili, aby sme prišli o naše zdravie. Ale ako ?

 

                     

 

Strava je základ

 

Dôležitá je naša životospráva. Správna strava pomáha či už k nášmu duševnému zdraviu alebo aj telesnému zdraviu. Z každej strany a už od malého detstva nám rodičia vštepovali, že sa máme vyhýbať sladkostiam a príliš nezdravým jedlám ako napríklad jedlám z fastfoodov. Niekedy sa však tomu nedá úplne zabrániť. Dnešní ľudia žijú v tak uponáhľanom svete, že mnohokrát nestíhajú sa správne stravovať. Netvrdím, že strava z fastfoodov je nevhodná pre naše telo, ale vo veľkom množstve určite áno. Stačí si len raz pozrieť nejaký film z amerického prostredia a uvidíme ako sa stravujú ľudia v amerických štátoch. Poviem vám pravdu, mne osobne sa z toho dvíha žalúdok. Vyprážané hamburgery a hotdogy nie sú nič pre mňa a môj pošramotený žalúdok. Avšak zaujala ma talianska kuchyňa, ktorá je preplnená zdravým jedlom, ktoré Ja preferujem a rôznymi bylinkovými vôňami. Inšpirujte sa ! Veď zdravý životný štýl nám predlžuje život!

 

Kde sa však inšpirovať zdravým životným štýlom? Na internete nájdete mnoho kníh a mnoho článkov, ktoré ponúkajú inšpirácie na zdravý život, poradia ako tráviť voľný čas a ako sa motivovať.

 

Ale čo tak si zaobstarať knihu, kde rady od odborníkov nájdete? Poznáte internetovú stránku uniknihy.sk? Na nej nájdete všetko čo potrebujete. Ako ísť za správnym životným štýlom, akým športom sa venovať v prírode a ako pôsobí turistika na naše zdravie.

 

Motivačná literatúra na dosiahnutie dobrého zdravia, lásky a šťastného života je tiež v ponuke. Motivuje vás a zdvihne vám sebavedomie.

 

Byť zdravý, či už duševne alebo telesne, je najdôležitejšie. Nie vždy každý disponuje zdravým telom, preto ak ste zdravý tak si to vážte!

 

 

Patrí do vydania: 
Máj 2015